Jul 26 - Rocket League

Rocket League #6 TeamBuilder atskats

Šim turnīram pieteicās līdz šim vislielākais cilvēku skaits - kopumā turnīrā piedalījās 36 spēlētāji, kas bija maksimāli pieļaujamais dalībnieku skaits, un tas ļāva izveidot 12 komandas! Pieminēšanas vērts ir fakts, ka turnīrā piedalījās arī 3 spēlētāji no Lietuvas! Viens no viņiem - Ciuvas - piedalījās arī iepriekšējā Rocket League Teambuilder #5 turnīrā, kurā viņš ieguva 1. vietu! Nelielu apgrūtinājumu radīja tas, ka no kopā 20 klubā esošiem datoriem, divi nebija darba kārtībā (viens nestrādāja pavisam, otram nebija interneta pieslēguma), bet beigu beigās visu sanāca veiksmīgi noorganizēt un turnīrs varēja sākties! Par šo un vēl citām lietām komentārs no pasākuma organizatora kapey:

 

“Vēl piektdien, kad ierados klubā, lai sagatavotos sestdienas pasākumam, uzzināju, ka viens no datoriem nav darba kārtībā. Tas, par laimi, lielas bažas neradīja, jo spēlētājiem tāpat vajadzēja tikai 18 datorus un man vismaz 1 administrēšanai un servera uzstādīšanai (parasti tiek izmantoti 2 atsevišķi datori serveriem, bet problēma tika apieta). Vēlāk es uzzināju, ka vienam datoram vispār nav interneta pieslēguma, bet es cerēju, ka līdz pasākumam tā problēmas tiks atrisināta, bet diemžēl tas netika izdarīts. Liels paldies gan ir jāsaka bārmenei Oksanai, kas centās darīt visu sestdienas rītā, lai pieslēgtu to datoru pie tīkla, taču diemžēl viņai tas neizdevās un un mēs palikām tikai ar 18 datoriem. Šeit mani izglāba mūsu pasākumu pastāvīgais apmeklētājs EdwardR, kurš, par laimi, atnesa līdzi savu portatīvo datoru, kuru viņš man piešķīra administrēšanai. Beigu beigās viss izvērtās labi un turnīrs varēja mierīgi sākties.

 

Strīms. Vairāki cilvēki prasīja, vai būs strīms, tādējādi paužot savu interesi vērot spēles attālināti. Bet problēma slēpjas tajā, ka man vienam pašam vadīt pasākumu ar tādu cilvēku skaitu un sekot līdzi strīmam ir nenormāli nogurdinoši. Uz nākamo LAN pasākumu varu nodrošināt strīmu tikai tajā gadījumā, ja kāds brīvprātīgi bez jebkāda atalgojuma pieteiksies man palīdzēt pasākuma organizēšanā/novadīšanā. Spēļu komentēšana var tikt noorganizēta uz pēdējām 3 spēlēm (winners bracket final, losers round 4, grand final). Ja ir kāds brīvprātīgais, kas nākamreiz vēlas palīdzēt, tad droši var sazināties ar mani steamā vai discordā (@kapey#0001).

 

Un beidzot šo monologu uz labās nots, vēlos pateikties spēlētājiem par dalību (ļoti ceru, ka jums viss patika), atbalstītājiem, Oksanai par operatīvu darbu klubā, Andrim (grianD’am) par gaisa pūšamajiem aparātiem, kas pavisam nedaudz, bet tomēr palīdzēja nodrošināt gaisa cirkulāciju telpās, kurās valdīja vasaras nežēlīgā svelme. Tāpat arī milzīgs paldies visiem ziedotājiem, kas palīdzēja lietuviešiem nonākt uz šo pasākumu.

 

Tāpat arī aicinu visus Rocket League spēlētājus un interesentus pievienoties mūsu STEAM grupai un DISCORD serverim, kur notiek aktīvas diskusijas par un ap Rocket League un ne tikai!”

 

Ierodoties klubā, visi spēlētāji veica check-in pie pasākuma organizētāja, kurš savukārt ievadīja spēlētāju kopējā spēlētāju sarakstā un dabūja viņu MatchMakingRating (MMR). Pēc tam šis spēlētāju saraksts tika skārtots, sākot ar augstāko ranku uz zemāko. Spēlētāji, kas ieņēma pirmās vietas (no 1. līdz 12. vietai ieskaitot) kļuva par komandu kapteiņiem.

 

Zemāk var aplūkot kopējo spēlētāju sarakstu un to, kuri no viņiem kļuva par kapteiņiem:

 

Spēlētāju izvēle tika sadalīta divos apļos. Pirmajā izvēles aplī savu spēlētāja izvēli uzsāka tas kapteinis, kura MMR bija viszemākais. Tālāk kapteinis ar otru zemāko MMR izvēlējās kādu no atlikušajiem zemā ranka bloka spēlētājiem utt. Otrajā izvēles aplī savu spēlētāja izvēli uzsāka tas kapteinis, kura komandas vidējais MMR bija viszemākais. Tālāk kapteinis ar otru zemāko komandas vidējo MMR izvēlējās kādu no atlikušajiem zemā ranka bloka spēlētājiem utt.

Pēc abiem izvēles apļiem komandu vidējais MMR un to vidējais ranks izskatījās šādi:

 

 

Pēc tam šīs 12 komandas pēc nejaušības principa tika sadalītas divās grupās pa 6 komandām katrā. Izslēgšanas spēļu kārtā tika 4 komandas no katras grupas. Turnīra izspēles formāts šādam dalībnieku skaitam bija sekojošs - grupu spēles tika aizvadītas pēc Round Robin Best of 3 principa, un izslēgšanas spēles tika aizvadītas pēc Double Elimination Best of 3 principa, bet winners final, losers round 4, kā arī grand fināls tika aizvadītas pēs best of 5 principa.

 

Zemāk iespējams apskatīt turnīra grupas/zaru un arī rezultātus toornament.com platformas ietvaros:Grupu spēles

1. grupa

Komandu sastāvi:

 • Team conux - conux, TaxzZ, h0g

 • Team Ciuvas - Ciuvas, Nat, Garijs

 • Team akfas - akfas, rept1k, defeat me

 • Team Rukawa - Rukawa, Trigger, EdwardR

 • Team droppo - droppo, Arceus, Mr.Fakeman

 • Team Riberijs - Riberijs, Emis2, Renate

 

Round 1:

 • Team conux [2:0] Team Rukawa (1:2; 3:2; 2:0)

 • Team akfas [2:0] Team Riberijs (2:1; 3:0)

 • Team droppo [0:2] Team Ciuvas (0:2; 1:3)

Round 2:

 • Team droppo [2:0] Team Riberijs (3:1; 2:1)

 • Team Ciuvas [2:0] Team Rukawa (2:0; 4:1)

 • Team conux [2:0] Team akfas (1:0; 3:2)

Round 3:

 • Team Ciuvas [2:0] Team Riberijs (3:1; 2:1)

 • Team conux [2:1] Team droppo (0:1; 5:3; 3:1)

 • Team akfas [2:0] Team Rukawa (5:4; 2:1)

Round 4:

 • Team akfas [2:1] Team droppo (3:2; 1:2; 5:1)

 • Team conux [2:0] Team Ciuvas (5:4; 3:2)

 • Team Riberijs [0:2] Team Rukawa (0:3; 1:2)

Round 5:

 • Team akfas [0:2] Team Ciuvas (2:3; 0:2)

 • Team droppo [0:2] Team Rukawa (1:2; 1:2)

 • Team Riberijs [2:0] Team conux (2:1; 3:0)2. grupa

Komandu sastāvi:

 • Team Sariuss - Sariuss, Dievs, Bearapid

 • Team whynOtparty - whynOtparty, President, Vatafaks

 • Team septem - septem, Refke, Deroxel

 • Team GARSHO - GARSHO, htky, you reach i teach

 • Team Brīnumiņš - Brīnumiņš, CrazyEyes, pnd

 • Team Faiyah - Faiyah, FlyingMidget, shine

 

Round 1:

 • Team septem [2:1] Team Faiyah (3:0; 3:4; 1:0)

 • Team GARSHO [1:2] Team Sariuss (0:2; 2:1; 1:2)

 • Team whynOtparty [2:0] Team Brīnumiņš (7:2; 2:1)

Round 2:

 • Team Sariuss [2:0] Team whynOtparty (2:1; 2:0)

 • Team Brīnumiņš [2:0] Team Faiyah (2:0; 2:0)

 • Team septem [2:1] Team GARSHO (2:1; 1:3; 2:1)

Round 3:

 • Team Brīnumiņš [1:2] Team Sariuss (4:3; 0:2; 1:2)

 • Team septem [0:2] Team whynOtparty (1:2; 1:6)

 • Team GARSHO [2:0] Team Faiyah (3:0; 6:0)

Round 4:

 • Team GARSHO [1:2] Team whynOtparty (6:2; 1:6; 1:2)

 • Team septem [2:0] Team Brīnumiņš (2:1; 5:0)

 • Team Sariuss [2:1] Team Faiyah (1:4; 2:0; 7:1)

Round 5:

 • Team GARSHO [2:0] Team Brīnumiņš (1:0; 5:2)

 • Team whynOtparty [2:1] Team Faiyah (4:2; 3:4; 2:1)

 • Team septem [0:2] Team Sariuss (2:3; 0:4)

 

Izslēgšanas kārtas spēles

Izslēgšanas kārtas spēlēs 8 turnīra komandas tika ielozētas Double Elimination zarā, kurā daļa no spēlēm tika aizvadītas pēc Best of 3 principa, bet pārējās pēc Best of 5 principa.

Winners bracket Round 1 un Round 2 spēļu rezultāti:

 • Team conux [2:1] Team GARSHO (2:5; 3:2; 2:1)

 • Team akfas [1:2] Team whynOtparty (3:1; 1:2; 1:3)

 • Team Sariuss [2:0] Team Rukawa (3:2; 5:1)

 • Team Ciuvas [2:0] Team septem (6:1; 3:1)

 

 • Team conux [1:2] Team whynOtparty (2:1; 0:2; 1:2)

 • Team Sariuss [1:2] Team Ciuvas (4:0; 1:2; 0:2) 

Losers bracket Round 1 un Round 2 spēļu rezultāti:

 • Team akfas [0:2] Team GARSHO (1:2; 1:2)

 • Team septem [2:1] Team Rukawa (3:4; 4:3; 3:1)

 

 • Team Sariuss [2:1] Team GARSHO (2:4; 3:1; 3:0)

 • Team conux [2:1] Team septem (2:5; 3:2; 4:2)

 

 

Winners finals spēles ietvaros Team whynOtparty tikās ar komandu Team Ciuvas. Spēle izvērtās negaidīti spraigi. Pirmās divas spēles sīvā cīņā, bet ar pārliecinošu pārsvaru, uzvaru izcīnīja komanda Team Ciuvas, bet tad spēles gaita pagriezās uz 180 grādiem, komandai Team whynOtparty rādot lielisku sniegumu, uzvarot 3 spēles pēc kārtas, tādējādi uztaisot reverse sweep un uzvarot sērijā ar rezultātu 3:2 (2:4; 1:3; 3:1; 4:3; 3:2).

 

“Jau no sākta gala mēs zinājām, ka tā būs viena no sarežgītākajām spēlēm, ko līdz šim nāktos spēlēt, bet, neskatoties uz to, jutāmies diez gan pārliecinoši. Pirmo spēli zaudējām 2:4 un sapratām, ka, ja šādi turpināsies, mums klāsies plāni. Aizmirstot pirmo spēli, devāmies otrajā spēlē ar lielāku cīņas sparu. Bet arī tas mūs neglāba no zaudējuma - arī otrajā spēlē pretinieki bija pārāki par mums, un atkal piekāpāmies ar 2 vārtu starpību ar rezultātu 1:3. Mēs zinājām, ka kaut kas nestrādā un ka mums vajag kaut ko mainīt. Kamēr gaidījām trešo spēli, mēs visi bijām diez gan neapmierināti un jutāmies sagrauti, tāpēc vienkārši visi trīs sēdējām klusumā novērtējām paši savu spēli un domājām, kā mēs varētu spēlēt labāk un apspēlēt komandu, kura uz to brīdi izskatījās neapstādināma. Trešajai spēlei sākoties, mēs bijām fokusēti un apņēmīgi cīnīties un nepadoties. Trešās spēles laikā izskatījās, ka visu, kas mums bija plānos, arī sanāca realizēt un beigās šo spēli uzvarējām ar rezultātu 3:1. Šī uzvara mūs padarīja priecīgākus un arī pašpārliecinātākus. Ceturtajā spēlē mēs darījām visu, lai panāktu iepriekšējās spēles iznākumu, kas mums arī izdevās, bet nācās krietni pasvīst, jo cīņa bija ļoti spraiga ar vairākiem vārtu guvumiem no abām komandām, bet beigās izrādījāmies pārāki un uzvarējām spēli ar rezultātu 4:3. Uz to brīdi sērijā līdz 3 uzvarām rezultāts bija 2:2 un mēs sapratām, ka nākamās spēles uzvarētājs garantē sev vietu grand finālā. Mēs tikko uzvarējām 2 spēles pēc kārtas, mums komandā valdīja pozitīva atmosfēra. Piektajā spēlē devāmies pārliecināti un ar lielisku mentalitāti. Ikviena atvairītā bumba, ikviens sitiens, ikviena kustība bija ļoti saspringta, bet mums izdevās noturēt sevi kopā un beigu beigās piekto spēli pēc aizraujošas cīņas uzvarējām ar rezultātu 3:2. Mēs tikko panācām reverse sweep pret, iespējams, spēcīgāko komandu. Sajūtas bija neaprakstāmas. Šī pieredze ir patiesi neaizmirstama un es vēlos patekties visiem par šo lielisko LANu un tiem, kas palīdzēja ar ziedojumiem mums, lietuviešiem, tikt uz šo pasākumu.”

/whynOtparty par spēli pret Team Ciuvas Winners bracket finālā/

 

Losers bracket Round 3 ietvaros savā starpā par palikšanu turnīrā cīnījās Team Sariuss un Team conux. Ļoti sīvā un elpu aizraujošā cīņā, kurā visas spēles beidzās tikai ar 1 vārtu starpību, Team Sariuss guva uzvaru pār pretiniekiem ar rezultātu sērijā 2:1 (0:1; 1:0; 2:1), tādējādi garantējot sev vismaz 3. vietu turnīrā.

 

“BO3 sērija pret Conuxa komandu iesākās bažīgi- zinājām, ka viņi pirms tam ir 2-0 pārspējuši Ciuvas komandu, kura, mūsuprāt, bija visstiprākā šajā turnīrā. Pirmā spēle tikai pierādīja to, ka šīs spēles nebūs vieglas. Conuxa komanda ar nepārtrauktiem uzbrukumiem turēja mūs cieši klāt mūsu vārtiem, un, lai gan mūsu komandas aizsardzība un rotācija visa turnīra garumā tiešām iepriecināja, tā nebija pietiekami laba, lai noturētu šo atkal un atkal pret mūsu vārtiem lidojošo bumbu ārā no tiem. Visa turnīra garumā mūsu komandai nācās atspēlēties no iedzinēju lomas vairāk nekā pusē no sērijām, tas arī palīdzēja saspringt uz atlikušajām 2 spēlēm, jo šāda situācija mums vairs nebija jauna. Par aizsardzību mēs varējām būt pārliecināti, ka tā ir spēcīga jebkurā mača situācijā, par to paldies jāsaka Dievam, kas dažu brīdi atgādināja leģendāro hokeja vārstargu Irbi, arī rotācija un savstarpējā komandas komunikācija bija labāka nekā dažos champion 2 competitive mačos, par to jāsaka paldies Bearapid, kas pierādīja, ka spēj turēties pretī augstāko ranku spēlētājiem dažādās spraigās situācijās. Komanda tiešām bija izveidojusies laba, to varēja manīt jau no pirmās turnīra spēles, tātad vajadzēja tikai ieraudzīt Conuxa komandas vājās vietas. To, protams, ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, bet jau otrās spēles vidū mēs nolēmām negaidīt pretinieku kļūdas, tā vietā sākām spēlēt tā pat kā viņi. Gluži kā pēc teiciena ''Fight fire with fire''. Netika laiks tērēts pa laukuma stūriem, bumba tika raidīta pa pretinieku vārtiem katrā izdevībā. Uzmanība tika pievērsta arī pašam komandas kapteinim Conuxam, kuram mēs ne par ko nevēlējāmies atdot bumbu, zinot, uz ko viņš ir spējīgs uzbrukumā. Šādi izdevās izlauzties cauri viņu aizsardzībai un iegūt uzvaru otrajā spēlē. Trešajā spēlē abas komandas spēlēja manāmi uzmanīgāk, bet, pielietojot tādu pašu agresīvāku spēles stilu, mūsu komanda guvu uzvaru arī pēdējā spēlē un visā sērijā.”

/Sariuss par spēli pret Team conux Losers bracket round 3 ietvaros/

 

Cīņa turprinājās, Team Ciuvas tiekoties ar Team Sariuss losers bracket round 4 ietvaros, kurā komanda Team Ciuvas plūca uzvaras laurus, sērijā līdz 3 uzvarām apspēlējot komandu Team Sariuss ar rezultātiem 3:1; 1:0; 2:1, tādējādi panākot clean sweep. Ar šo uzvaru Team Ciuvas nodrošināja sev vietu lielajā finālā, kur viņiem atkārtoti jātiekas ar Team whynOtparty.

 

“Ar Sariusa komandu tikāmies arī iepriekš, kur sērijas pirmajā mačā viņi mūs sagrāva 4-0, bet uzreiz pēc tās spēles mēs zinājām, kā pret viņiem ir jāspēlē un beigu beigās arī uzvarējām sērijā. Arī šoreiz mūsu taktika palika nemainīga - mēs zinājām, ka pretinieku panākumu atslēga ir Sariusa bīstamie uzbrukumi un Dieva dievišķīgā spēle aizsardzībā, tāpēc mēs izmantojām citādāku rotācijas metodi - Sariusa uzbrukuma brīdī es biju aizsardzībā, bet kamēr viņš ir ārpus savas pozīcijas, centāmies izmantot šo iespēju, tādējādi potenciāli gūstot vārtus, jo pārējie pretinieki spēlēja ļoti defensīvi un deva krietni vairāk vietas izpausmei nekā to darīja Sariuss. Nesanāca gūt kādus skaistus vārtus, taču izdevās parādīt labu komandas saspēli un stratēģiju.

 

Tāpat arī vēlos izmantot šo iespēju, lai pateiktos visiem ziedotājiem, kas palīdzēja mums nokļūt līdz pasākumam, jūsu dāsnums ir prātam neaptverams un es tiešām neticēju, ka tiks saziedota tik liela naudas summa, lai pilnībā apmaksātu mums visu ceļu. Liels jums paldies! Liels paldies arī organizatoram kapey par lieliski noorganizētu pasākumu, kā arī bārmenim par neatlaidīgu darbu tādā svelmē, kas valdīja klubā visas dienas garumā.”

/Ciuvas par spēli pret Team Sariuss Losers bracket round 4 ietvaros/

 

Lielajā finālā Team Ciuvas tikās atkārtoti ar Team whynOtparty, mēģinot revanšēties. Abas komandas radīja lielisku sniegumu visas sērijas garumā. Team Ciuvas komandai bija jāuzvar divas BO5 sērijas, taču arī šoreiz Team whynOtparty ļoti spraigās cīņās izrādījās pārāki, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar rezultātu 3:2 (0:2; 3:2; 0:2; 3:2; 2:1), tādējādi kļūstot par GOEXANIMO Rocket League Teambuilder #6 v2 čempioniem!

 

“Aizsūtot Ciuvas komandu uz losers bracket, sākās gaidīšanas spēle. No vienas puses iespējamais konkurents būtu Ciuvas komanda, kas ir ļoti spēcīga, bet tomēr pret to jau tikko spēlēts, no otras ir Sariuss komanda, kura ir vienīgā komanda, kurai mēs šī turnīra laikā zaudējām pilnu sēriju vēl grupu raundos. Kamēr gaidījām, President izteica, ka labāk spēlētu pret Ciuvas komandu, tāpēc ka viņam nepatīk, kā Sariuss uzvedās gaisā pie bumbas. Beigu beigās jāspēlē bija pret Ciuvas. Pirmā spēle bija vienos vārtos (0:5), sēdējām citā telpā, citi krēsli, citi skaņas regulējumi. Nogurums arī pamazām rāda savu. Nākamās divas spēles jau bija ar ļoti tuviem rezultātiem, sērija turpinās (3:2; 0:2). whynOtparty arī sāk manāmi nervozēt, viegli vārti iet garām, par ko galds uzzin šādu informācija ar sitienu pa to. Mēģinām paņemt ceturto spēli, mierinājums ir tas, ka Ciuvas komandai jāuzvar divas sērijas.
Spēle iet tuvu un, kas izskatījās pēc lūzuma punkta, bija pilnīgi brīva bumba, kurai palido garām Presidents un, ja nemaldos, visa Ciuvas komanda (varbūt tikai divi no viņiem, es īsti neatceros),
saskatos ar whynOtparty, mēģinot saprast, kas tikko notika. Koordinācijas zudums un nogurums tomēr ir abās komandās, bet beigās panācām uzvaru (3:2). Jāspiež tālāk!
Pēdējā sērijas spēlē izdevās veiksmīgi iegrūst vārtus, pēc kā spēlējām pret Ciuvas komandas nepiedodoši spēcīgo uzbrukumu, sitiens pēc sitiena, boost problēmas un viss pārējais.
Beigu beigās izturējām un uzvarējām (piektajā spēlē 2:1, sērijā 3:2). Bija pat grūti lekt no krēsla un priecāties :D, noliku pulti un nopūtos. Beidzot!!”

/Vatafaks par lielā fināla spēli pret Team Ciuvas/

 

Turnīra čempioni - Team whynOtparty (President, Vatafaks, whynOtparty)

 

Otrās vietas ieguvēji - Team Ciuvas (Nat, Ciuvas, Garijs)

 

Sakām lielu paldies visiem tiem, kas ieradās ciemos pie mums un ņēma dalību šajā pasākumā! Savukārt visiem tiem, kam šoreiz iespējami neizdevās atbraukt, vēlamies atgādināt, ka Rocket League pasākumi pie mums notiek regulāri, tā kā atliek vien sekot līdzi jaunumiem, lai nepalaistu garām nākamo GOEXANIMO rīkoto Rocket League turnīru!

 

Tāpat arī atgādinam, ka jaunais klubs strādā arī darba dienās! Droši nāc ciemos pie mums ēst pusdienas vai uzspēlēt kādu datorspēli, PlayStation 4 vai galda spēles!


Raksta autors: kapey