Noteikumi

Vispārīgi

Battery League of Legends Team Builder - turpmāk tekstā “Turnīrs, ir GOEXANIMO rīkots esporta turnīrs League of Legends disciplīnā.

 

Turnīrs norisinās vienu dienu (12.11.2022) tiešaistē (online) Europe Nordic & East (EUNE) serverī.

 

Turnīra norisi pārrauga admins - Roberts Sīlis (Egotheist#1863)

 

GOEXANIMO un admins patur tiesības mainīt turnīra noteikumus vai izspēles formātu, ja tas tiek uzskatīts par nepieciešamu.

 

Daļa turnīra spēļu būs redzamas GOEXANIMO YouTube kanālā.

Reģistrācija

Lai reģistrētos Turnīram, spēlētājam, uz Turnīra laiku, ir jābūt pieejamam 30. līmeņa kontam EUNE serverī ar 20 pieejamiem čempioniem. Ja šāds konts nav pieejams, piedalīties nav iespējams.

 

Reģistrēties Turnīram var GOEXANIMO mājaslapā līdz 11.05.2022 23:59.

 

Pēc reģistrācijas, Turnīra lapā ir jāiemaksā dalības maksa (5 Euro). Dalības maksa tiks pievienota kopējam balvu fondam. 

 

Reģistrācija tiks uzskatīta par pabeigtu tikai pēc dalības maksas iemaksāšanas kad dalībnieks ir saņēmis statusu “Apmaksāts” Goexanimo mājaslapā. Statuss “Apmaksāts” turnīra lapā tiek atspoguļots ar zaļu rāmīti apkārt dalībnieka profila bildei.

 

Maksimālais dalībnieku skaits - 40 spēlētāji (8 komandas). Liela pieprasījuma gadījumā, maksimālais dalībnieku un komandu skaits var tikt palielināts.

 

Pēc reģistrācijas pabeigšanas, dalībniekiem jāpievienojas GOEXANIMO Discord serverim, kurā tiks publicēta visa ar Turnīru saistītā informācija. Discord serveris tiks izmantots kā saziņas rīks spēlētājiem sazinoties savā starpā, kā arī adminam sazinoties ar spēlētājiem vai spēlētājiem sazinoties ar adminu.

 

Dalībniekiem ieteicams reģistrēties platformā Toornament. Tā kā šī platforma tiks izmantota spēļu kodu izsniegšanai, reģistrācija ir ieteicama visiem dalībniekiem. Komandu kapteiņiem reģistrācija ir obligāta.

Turnīra norise

Turnīra grafiks

Turnīrs noris 12.11.2022 no 9:00 līdz fināla pēdējai spēlei.

 • 9:00 - 9:30 check-in.

 • 9:45 - 10:30 komandu izveide

 • 11:00 - 14:00 grupu fāze

 • 14:30 - 22:30 izslēgšanas spēles

 

Visi Turnīra grafikā norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties atkarībā no spēļu skaita un ilguma.

Check-in

Starp 9:00 un 9:30 ir Turnīra “Check-in” fāze.
Šajā laika posmā visiem dalībniekiem ir jāapstiprina sava dalība, aizpildot check-in veidlapu Google dokumentos. Saite uz veidlapu tiks publicēta turnīra dienas rītā, neilgi pirms check-in fāzes sākuma.

 

Ja spēlētājs Check-in fāzē nav apstiprinājis savu ierašanos, spēlētājs no Turnīra tiek diskvalificēts.

Komandu izveide

Pēc reģistrācijas, spēlētāji tiek sarindoti pēc augstākā šajā sezonā sasniegtā ranka jebkurā League of Legends serverī. 8 augstākā ranka spēlētāji tiek izvēlēti par komandu kapteiņiem.

 

Pēc kapteiņu noteikšanas, katrs kapteinis secīgi, sākot ar zemākā ranka kapteini un beidzot ar augstākā ranka kapteini, izvēlas vienu spēlētāju, kas pievienojas viņa komandai. Pēc tam, kad katrai komandai ir pievienojies viens spēlētājs, izvēles secība tiek apgriezta. Izvēles process tiek atkārtots, līdz brīdim, kad visi spēlētāji ir sadalīti komandās.

Grupu fāze

Pēc komandu izveides, komandas, pēc nejaušības principa, tiek sadalītas divās grupās. Grupas ietvaros, visas komandas izspēlē vienu maču ar visām pārējām grupas komandām pēc round robin principa.

 

Kad visas grupu fāzes spēles ir izspēlētas, komandas grupā tiek sarindotas balstoties uz to uzvarēto spēļu skaitu. Gadījumā, ja divām vai vairāk komandām ir vienāds uzvarēto spēļu skaits, komandu pozīcija tiek noteikta balstoties uz šiem kritērijiem:

 

 1. Savstarpēji uzvarētās spēles

 2. Summārais uzvarēto spēļu laiks savstarpējās spēlēs tiek atņemts no summārā zaudēto spēļu laika savstarpējās spēlēs

 

Grupu fāzes provizoriskais grafiks:

11:00 - 12:00 grupu fāzes pirmā spēle

12:00 - 13:00 grupu fāzes otrā spēle

13:00 - 14:00 grupu fāzes trešā spēle

Izslēgšanas spēles

Izslēgšanas spēles tiek spēlētas single elimination best of 3 formātā. 

 

Izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā katras grupas pirmā vieta tiekas ar otras grupas ceturto, un katras grupas otrā vieta tiekas ar otras grupas trešo vietu.

 

Izslēgšanas spēļu provizoriskais grafiks:
14:30 - 16:30 ceturtdaļfināli
16:30 - 18:30 pirmais pusfināls
18:30 - 20:30 otrais pusfināls
20:30 - 22:30 fināls

Spēles noteikumi

Spēles istaba

Lai pievienotos spēles istabai spēlētājiem būs jāievada viņu spēles turnīra kods, kuru spēlētāji, kas ir reģistrējušies platformā Toornament varēs atrast savā Toornament mača profilā. Spēles istabas būs nokonfigurētas ar iestatījumiem:

 

Map: Summoner’s Rift

Game type: Tournament Draft

Allow spectators: All

 

Visiem spēlētājiem jāatrodas spēles istabā un jābūt gataviem spēlēt ne vēlāk kā 5 minūtes pirms nozīmētā spēles sākuma. Izslēgšanas spēļu laikā, starp spēlēm, var būt 5-10 minūšu pārtraukumi, pēc admina ieskatiem.

Pušu izvēle

Grupu fāzē, kurā pusē kura komanda spēlēs, izvēlas tā komanda, kuras pieci spēlētāji pirmie pievienojosās spēles istabai.

 

Izslēgšanas spēlēs, mača pirmajā spēlē, pusi izvēlas tā komanda, kas savā grupā pabeidza augstākā vietā. Katrā nākošajā spēlē pusi izvēlās iepriekšējo spēli zaudējusī komanda. Gadījumā, ja finālā tiekas divas komandas, kas grupu fāzi pabeidza vienādās vietās, tad pirmās spēles puses izvēle tiek izlemta uzmetot virtuālu monētu.

 

Visās spēlēs, komandas kapteinim jādara zināma sava puses izvēle gan adminam gan pretiniekiem ne vēlāk kā 5 minūtes pirms spēles paredzētā sākuma. Izslēgšanas spēlēs - ne vēlāk kā 5 minūtes pēc iepriekšējās spēles beigām.

Tēlu izvēle (champion select)

Champion select notiks Tournament Draft formātā. Ja champion select ir sācies, to pamest vairs nedrīkst. Ja komanda ir pametusi champion select, viņiem par to nekavējoties ir jāinformē admins. Gadījumā, ja pamešanas iemesls nebūs attaisnojošs, komanda, kas pameta champion select saņems tehnisko zaudējumu.
Nepareizs rune page, nepareizs čempions, nepaspēšana apmainīties ar čempioniem u.t.t. NAV attaisnojoši iemesli.

 

Turnīrā netiek izmantoti “placeholder” čempioni. Ja komandas savā starpā vienojas atrisināt champion select ārpus spēles istabas, tam ir jābūt izdarītam ne vēlāk kā 5 minūtes pirms paredzētā spēles sākuma. Kā arī jebkāds šādā veidā gūts risinājums netiek uzskatīts par saistošu.

Tehniskas problēmas

Ja spēles laikā spēlētājam rodas tehniskas problēmas, kuru dēļ spēlētājs ir spiests kavēt spēli vai nespēj spēlē tālāk piedalīties, spēlētājam, vai viņa komandas kapteinim ir pienākums par to nekavējoties informēt adminu.

 

Tehnisku problēmu gadījumā komandām, spēles laikā, ir tiesības izmantot spēlē iebūvēto /pause funkciju. Katra komanda drīkst izmantot /pause funkciju ne ilgāk kā 5 minūtes katrā spēlē, kā arī komandas kapteinim nekavējoties par pauzes iemesliem ir jāpaziņo gan pretiniekiem, gan adminam. Ja spēle ir tikusi apturēta, pirms to turpināt, komandai, kas apturēja spēli, ir jānoskaidro, vai pretinieku komanda ir gatava spēli turpināt.

Disciplīna

Visām turnīra spēlēm ir jāsākās tām paredzētajā laikā. Jebkāda spēļu laika kavēšana var tikt uzskatīta par pārkāpumu. Tas sevī iekļauj, bet nebeidzas ar spēles sākšanu pēc noteiktā laika, ļaunprātīgu vai ilgāku, nekā nepieciešams /pause funkcijas izmantošanu, spēles tīšu nepabeigšanu u.c.

 

Turnīra dalībniekiem ir jāievēro visiem pieņemtās uzvedības normas - nedrīkst mēģināt apvainot, aizvainot vai provocēt citus spēlētājus, GOEXANIMO darbiniekus vai Twitch skatītājus. Tas sevī ietver, bet nebeidzas ar Discord čatu, spēles istabas čatu, spēles čatu, ļāunprātīgu spēlē iekļauto “emote” izmantošanu u.c.

 

Ja komanda vai spēlētājs pārkāpj jebkuru no augstāk esošajiem noteikumiem, komanda vai spēlētājs var tikt sodīti šādos vai citos veidos:

 

 • Brīdinājums spēlētājam vai komandai

 • Zaudēts viens vai vairāki bani šajā vai nākošajā spēlē

 • Zaudēts viens vai vairāki bani šajā vai nākošajā nākošajā mačā

 • Tehniskais zaudējums šajā vai nākošajā spēlē

 • Tehniskais zaudējums šajā vai nākošajā mačā

 • Spēlētāja vai komandas diskvalifikācija

 • Balvu anulēšana spēlētājam vai komandai

Balvas

 

Kopējais balvu fonds un tā precīzs sadalījums tiks paziņots pasākuma dienā. Balvu fonds sastāvēs no 200 eiro naudas balvas, kā arī no dalībnieku dalības maksām. Balvu fonds tiks sadalīts starp 2 labākajām komandām.