Noteikumi

Domina Shopping Rocket League turnīra nolikums

 

1. VISPĀRĒJIE NOTEIKUMI

1.1. Domina Shopping Rocket league (turpmāk turnīrs) ir Goexanimo organizēts videospēles “Rocket League” turnīrs, kurš sadarbībā ar Domina Shopping norisināsies no 2021. gada 3. aprīļa līdz 2021. gada 4. aprīlim.

1.2. Šis dokuments apraksta un nosaka šī turnīra norisi un visus organizatoriskos jautājumus, tai skaitā spēļu grafiku, turnīra struktūru, turnīra organizēšanu, reģistrāciju, kā arī vispārējos dalībnieku uzvedības un disciplīnas noteikumus, un sodus par šo noteikumu neievērošanu.

1.3. Nolikums stājas spēkā no 2021. gada 22. marta, kad atveras reģistrācija turnīram un ir spēkā visu turnīra organizēšanas laiku. Šis dokuments var tikt papildināts vai mainīts pēc nepieciešamības par to pēc tam informējot komandas un dalībniekus.

1.4. Par šajā nolikumā aprakstīto noteikumu un vadlīniju izpildi un turnīra organizēšanu un pārraudzīšanu atbild Goexanimo turnīra administratori:

 • Reinis Lillais (Discord - rieksts#9263);

 • Roberts Sīlis (Discord - Egotheist#1863);

1.5. Visa komunikācija ar turnīra organizatoriem norisinās Goexanimo Discord serverī.

1.6. Privātā komunikācija starp organizatoriem un dalībniekiem ir uzskatāma par konfidenciālu un nedrīkst tikt publicēta publiskā telpā bez organizatoru atļaujas.

1.7. Visiem dalībniekiem turnīrā ir jāpiedalās ievērojot sportisko cieņu un godu pret citām komandām, spēlētājiem, organizatoriem un citām iesaistītajām personām.

1.8. Gadījumos, kur noteikts jautājums un/vai situācija nav aprakstīta šajos noteikumos, turnīra administratori drīkst izvērtēt attiecīgo situāciju un pieņemt lēmumu atsevišķi katrā no šīm situācijām.

1.9. Turnīra administrācijai ir tiesības lietot reģistrēto komandu nosaukumus un dalībnieku segvārdus mārketinga mērķiem. 

2. TURNĪRA NORISE

2.1. Dalība turnīrā ir bezmaksas.

2.2. Turnīrs norisināsies divas dienas - 3. aprīlī un 4. aprīlī.

2.3. Reģistrācija atvērsies 22. martā un būs atvērta līdz 1. aprīļa 23:59 (pēc Latvijas laika).

2.4. Turnīra formāts: Rocket League custom games 3v3 (trīs pret trīs).

2.5. Maksimālais dalībnieku skaits: 512 komandas pa trīs spēlētājiem katrā - 1536 dalībnieku maksimums.

3. DALĪBNIEKI

3.1. Turnīrā komandas piedalās 3v3 (trīs pret trīs) formātā videospēlē “Rocket League”. Komandas dalībai turnīrā var pieteikt tieši trīs spēlētājus, kas ir Latvijas pilsoņi.

3.2. Turnīram nav vecuma ierobežojumu.

3.3. Turnīrā dalībnieki piesakas kā komandas izmantojot reģistrācijas formu Goexanimo lapā.

3.4. Piesakoties turnīram Goexanimo mājaslapā dalībnieki reģistrējas ar savu Rocket League lietotājvārdu kā arī norāda komandas nosaukumu.

3.5. Ir aizliegts reģistrēties un piedalīties komandām vai spēlētājiem, kuru nosaukumi vai lietotāja vārdi satur rupjus, nepieklājīgus, rasistiskus, politiskus vai dažādas cilvēku grupas diskriminējošus saukļus vai simbolus. Tāpat nav pieņemami komandu nosaukumi, kas ir kā reklāmas, piemēram, adreses uz saviem sociālo mediju kontiem.

3.6. Turnīrā var piedalīties spēlētāji no visām platformām un ierīcēm (cross-platform), uz kurām var spēlēt Rocket League.

3.7. Turnīra administrācija var atsaukt no dalības visus dalībniekus kam ir vai arī turnīra laikā ir piešķirts liegums (ban) no Rocket League spēles serveriem. Mainīt reģistrēto spēles kontu turnīra laikā ir aizliegts.

4. TURNĪRA STRUKTŪRA

4.1. Turnīrs norisināsies aprīļa pirmajā nedēļas nogalē - 3. un 4. aprīlī.

4.2. Turnīrs norisināsies divos etapos: 

 1. Kvalifikācijas kārta ar diviem atsevišķiem Double-Elimination zariem no kuriem tālāk uz Finālturnīru kvalificēsies četras labākās komandas (kopā astoņas komandas). 

 2. Finālturnīrs - astoņu komandu Double-Elimination turnīrs.

4.3. Visas turnīra spēles tiks aizvadītas pēc Best-of-Three principa (sērija līdz 2 uzvarām), savukārt, turnīra fināls notiks pēc Best-of-Five (sērija līdz 3 uzvarām) principa.

4.1. Spēles uzstādījumi

4.1.1. Spēlētājiem jāuzstāda privāts mačš pēc sekojošajiem uzstādījumiem:

 • Game Mode: Soccar

 • Arena: Random Arenas (Standard)

 • Team Size: 3v3

 • Bot Difficulty: No Bots

 • Team Settings: Default

 • Mutator Settings: Default, izņemot Series Length - 3 games,

 • Region: Europe

 • Joinable By: Name/Password

4.2. Kvalifikācijas etaps

4.2.1. Kvalifikācijas etapā visas reģistrētās komandas pēc nejaušības principa tiek sadalītas divos atsevišķos Double-Elimination zaros, kur komandas izstājas no turnīra ja piedzīvo zaudējumu divas reizes.

4.2.2. Abi zari tiek spēlēti līdz tajos ir palikušas četras komandas - šīs komandas kvalificējas nākamajam etapam - finālturnīram.

4.2.3. Turnīra spēļu zari būs pieejami platformā toornament.com, precīzu adresi uz šo turnīru sniegs turnīra organizatori.

4.2.4. Kvalifikācijas turnīra laikā spēlēs norisināsies vienlaicīgi un katra nākošā spēļu kārta tiks uzsākta pēc iespējas ātrak.

4.3. Finālturnīrs

4.3.1. Finālturnīrā piedalās astoņas komandas, kas kvalificējušās no iepriekšējā etapa.

4.3.2. Tā ietvaros komandas tiek ielozētas Double-Elimination zarā, kur komandas izstājas no turnīra ja piedzīvo zaudējumu divas reizes. Izņēmums ir Lielais fināls, kurš notiek vienā spēļu kārtā un tā ietvaros komanda, kas finālam kvalificējās no augšējā zara (winners bracket) saņems sev vienas spēles priekšrocību (1:0) uzsākot sēriju.

 • Lielā fināla ietvaros komandas pēc “Mutator Settings” spēlē piecu (5) spēļu sēriju, bet pārtrauc spēli, ja komanda, kurai bija vienas spēles priekšrocība izcīna divas uzvaras tādējādi uzvarot sēriju.

4.3.3. Visas finālturnīra augšēja zara spēles tiks straumētas tiešraidē GOEXANIMO YouTube kanālā.

4.3.4. Visas finālturnīra augšējā zara spēles notiks secīgi (pēc kārtas), lai nodrošinātu šo spēļu pārraidi tiešraidē.

4.3.5. Finālturnīra laikā komandas nedrīkst patvaļīgi startēt spēles. Dalībniekiem ir jāseko turnīra administratoru norādēm.

4.4. Spēļu grafiks

4.4.1. Kvalifikācijas kārtas spēles, kas norisinās turnīra pirmajā dienā (3.aprīlī), sāksies 12:00 pēc Latvijas laika un tās tiks spēlētas secīgi viena pēc otras līdz tiek noskaidrotas katra Double-Elimination zara četras labākās komandas. Katras nākošās kārtas spēlēs sāksies tiklīdz tas ir iespējams.

4.4.2. Finālturnīra izspēles grafiks:

4.4.3. Finālturnīra grafika ietvaros ar zaļu rāmi ir atzīmētas spēles, kas tiks atspoguļotas turnīra tiešraidē, savukārt, ar sarkanu rāmi tās, kas tiešraidē pārādītas netiks.

 

5. IZSPĒLES PROCEDŪRA

5.1. Pievienošanās spēlei

5.1.1. Gan kvalifikācijas kārtā, gan finālturnīrā pievienošanās procedūra spēlei būs nemainīga:

 1. Komanda, kas platformā “toornament” norādīta kā pirmā (atrodas augšpusē) ir komanda, kas attiecīgajā mačā veidos spēli - būs spēles “host”.

 2. Host izvēlas krāsu.

 3. Host komanda izvēlas “Play Online” -> “Create Private Match”.

 4. Precīzi seko šo noteikumu 4.1.1. punktam par spēles uzstādīšanu jeb “Match Settings”.

 5. Host komanda izvēlās vienkāršu paroli ar ko pievienoties spēlētājiem.

 6. Visiem spēlētājiem ir jābūt spēles istabā (lobby) pirms pievienojas komandām.

 7. Spēle var sākties, kad pievienojušies visi spēlētāji un izvēlējušies komandas.

5.2. Kvalifikācijas kārta

5.2.1. Komandām ir jāseko turnīram Goexanimo Discord serverī attiecīgajā kanālā kā arī turnīra izspēles zaram platformā toornament.com.

5.2.2. Komandām ir jābūt gatavām spēlēt uzreiz kā turnīra platformā parādās viņu pretinieki, komandu kapteiņi sazinās savā starpā (Discord) un vienojas par spēles uzsākšanu.

5.2.3. Komandām spēle ir jāuzsāk cik ātri vien iespējams, gadījumā, ja kāds no pretiniekiem kavējās vai neierodas laikā, vai neatbild Discord, par to ir jāinformē turnīra administrācija.

5.2.4. Komandas pievienojas kādai no izvēlētājām pusēm tikai tad, kad visi seši (6) spēlētāji ir pievienojušies serverim.

5.2.5. Spēles beigās ekrānšāviņi (screenshots) ar spēles rezultātiem ir jāiesūta turnīra administratoriem Goexanimo Discord serverī atsevišķā kanālā #rezultāti.

5.2.6. Spēlei nedrīkst pievienoties skatītāji (observers), izņemot, ja to vēlas darīt turnīra administrācija.

5.2.7. Gadījumā, ja kādā no spēlēm kāds no spēlētājiem atvienojas, spēle var tikt “pārtaisīta”, ja spēlētājs atslēdzās pirmajās 30 sekundēs. Visos citos gadījumos, spēlētājs drīkst pievienoties spēlei atpakaļ, bet spēli apturēt nedrīkst. 

5.3. Finālturnīrs

5.3.1. Finālturnīrā komandas seko organizatoru izsūtītajam spēļu grafikam, ņemot vērā to, ka šis etaps tiek straumēts tiešsaistē, komandām ir obligāti jābūt gatavām sākt spēli vismaz desmit (10) minūtes pirms to sākuma.

5.3.2. Komandas kas kavē spēles sākumu var tikt izslēgtas no turpmākas dalības turnīrā bez iepriekšēja brīdinājuma.

5.3.3. Gadījumā, ja kādā no spēlēm kāds no spēlētājiem atvienojas, spēle var tikt “pārtaisīta”, ja spēlētājs atslēdzās pirmajās 30 sekundēs. Visos citos gadījumos, spēlētājs drīkst pievienoties spēlei atpakaļ, bet spēli apturēt nedrīkst.

5.3.4. Turnīra administrācijai ir tiesības jebkurā brīdī nekavējoties pieprasīt spēles pārtraukšanu, ja tiek pamanīta kāda būtiska spēles kļūda vai cita problēma, kas negatīvi varētu ietekmēt kāda spēlētāja dalību. Šajā gadījumā turnīra administrācija informē komandas par veikto lēmumu un spēle tiek pārtaisīta. (re-made)

5.3.5. Spēles var tikt restartētas vai pārtaisītas (re-made) neparedzētos gadījumos, kā piemēram spēles kļūda (bug), kas būtiski traucē kāda spēlētāja dalībai.

6. BALVAS

6.1. Turnīra kopējais balvu fonds ir 1070 eiro un tas sastāv no tirdzniecības centra “Domina Shopping” dāvanu kartēm. Tā sadalījums:

 • 1. Vieta: trīs dāvanu kartes 80 eiro vērtībā.

 • 2. Vieta: trīs dāvanu kartes 60 eiro vērtībā.

 • 3. Vieta: trīs dāvanu kartes 50 eiro vērtībā.

 • 4. Vieta: trīs dāvanu kartes 40 eiro vērtībā.

 • 5.-6. Vieta: trīs dāvanu kartes 30 eiro vērtībā.

 • 7.-8. Vieta: trīs dāvanu kartes 20 eiro vērtībā.

6.2. Dāvanu karšu izņemšanas termiņš komandām tiks paziņots pēc turnīra noslēģšanās.

6.3. Dalībnieki balvas varēs saņemt tirdzniecības centra “Domina Shopping” informācijas stendā.

6.4. Tāpat arī četriem laimīgajam turnīra tiešraižu skatītājiem būs iespēja katram savā īpašumā iegūt “Domina Shopping” dāvanu karti 20 eiro vērtībā.

7. DISCIPLINĀRIE NOTEIKUMI

7.1. Vispārējie noteikumi

7.1.1. Spēlētajs, ar savu dalību turnīrā, apstiprina, ka ir izlasījis, sapratis un piekrīt visiem turnīra noteikumiem. 

7.1.2. Gadījumā, ja spēlētājs vai komanda pārkāpj kādu no nolikumā minētajiem noteikumiem, tas/tā var tikt sodīta pēc turnīra administrācijas ieskatiem. 

7.1.3. Potenciālie sodi sevī iekļauj, bet neaprobežojas ar: 

 • Brīdinājumu

 • Gūto punktu anulēšanu

 • Tehniskā zaudējuma saņemšanu

 • Balvu ieturēšanu

 • Komandas diskvalifikāciju

7.2. Spēlētaju uzvedība

7.2.1. No spēlētājiem tiek sagaidīta sportiska un cieņpilna izturēšanās turnīra laikā. 

7.2.2. Spēlētājiem ir aizliegta tieša necieņas izrādīšana pret visām turnīra norisē iesaistītajām personām - citiem dalībniekiem, organizatoriem, sadarbības partneriem, medijiem, skatītājiem u.c.

7.2.3. Spēlētājiem strikti aizliegts lietot rupjības, nepiedienīgus žestus, izteikt rasistiskus, homofobiskus, seksitiskus vai jebkura cita veida naidu kurinošus komentārus turnīra discord serverī vai jebkurā citā ar turnīru saistītā medijā. Tas sevī ietver arī saīsinājumus vai neskaidras atsauces. Arī spēlētāju lietotāja vārdi un komandu nosaukumi nedrīkst iekļaut neko no iepriekš minētā.

7.2.4. Spēlētājiem aizliegts atbalstīt jebkādas nelegālas aktivitātes vai grupas.

7.3. Punktualitāte

7.3.1. Katra turnīra spēle sākas tai noteiktajā laikā. 

7.3.2. Visiem spēlētājiem ir jābūt gataviem savai spēlei un pieejamiem turnīra Discord kanālā ne vēlāk kā 10 minūtes pirms spēles sākuma. 

7.3.3. Spēlētājiem ir pienākums pašiem risināt jebkādas tehniskas problēmas, kas varētu rasties spēlētaju pusē, ne vēlāk kā 10 minūtes pirms spēles sākuma. 

7.3.4. Ja problēmu atrisināt nav izdevies, spēlētājiem ir pienākums par to nekavējoties informēt turnīra administrāciju.

7.4. Godīga spēle

7.4.1. Spēlētājiem turnīra laikā ir strikti aizliegts lietot jebkādu krāpniecisku programmatūru vai ierīces, kas spēlētājiem dotu negodīgas priekšrocības. 

 

7.4.2. Spēlētajiem aizliegta jebkāda spēles mediju manipulēšana. Piemēram spēles rezultātu viltošana, video ierakstu rediģēšana, u.c.