Noteikumi

1. VISPĀRĒJIE NOTEIKUMI

1.1. Cult Rocket League DUO (turpmāk turnīrs) ir Goexanimo organizēts videospēles “Rocket League” turnīrs, kurš sadarbībā ar Cult norisināsies no 2022. gada 23. jūlija līdz 2022. gada 24. jūlijam.

1.2. Šis dokuments apraksta un nosaka šī turnīra norisi un visus organizatoriskos jautājumus, tai skaitā spēļu grafiku, turnīra struktūru, turnīra organizēšanu, reģistrāciju, kā arī vispārējos dalībnieku uzvedības un disciplīnas noteikumus, un sodus par šo noteikumu neievērošanu.

1.3. Nolikums stājas spēkā no 2022. gada 11. jūlija, kad atveras reģistrācija turnīram un ir spēkā visu turnīra organizēšanas laiku. Šis dokuments var tikt papildināts vai mainīts pēc nepieciešamības par to pēc tam informējot komandas un dalībniekus.

1.4. Par šajā nolikumā aprakstīto noteikumu un vadlīniju izpildi un turnīra organizēšanu un pārraudzīšanu atbild Goexanimo turnīra administratori:

 • Kaspars Kalniņš (Discord - FlyingMidget#3766);

 • Armands Mastiņš (Discord - Persyks#6563);

1.5. Visa komunikācija ar turnīra organizatoriem norisinās Goexanimo Discord serverī.

1.6. Privātā komunikācija starp organizatoriem un dalībniekiem ir uzskatāma par konfidenciālu un nedrīkst tikt publicēta publiskā telpā bez organizatoru atļaujas.

1.7. Visiem dalībniekiem turnīrā ir jāpiedalās ievērojot sportisko cieņu un godu pret citām komandām, spēlētājiem, organizatoriem un citām iesaistītajām personām.

1.8. Gadījumos, kur noteikts jautājums un/vai situācija nav aprakstīta šajos noteikumos, turnīra administratori drīkst izvērtēt attiecīgo situāciju un pieņemt lēmumu atsevišķi katrā no šīm situācijām.

1.9. Turnīra administrācijai ir tiesības lietot reģistrēto komandu nosaukumus un dalībnieku segvārdus mārketinga nolūkiem. 

2. TURNĪRA NORISE

2.1. Dalība turnīrā ir bezmaksas.

2.2. Turnīrs norisināsies divas dienas - 23. jūlijā un 24. jūlijā.

2.3. Reģistrācija atvērsies 11. jūlijā un būs atvērta līdz 22. jūlija 23:59 (pēc Latvijas laika).

2.4. Turnīra formāts: Rocket League custom games 2v2 (divi pret divi).

2.5. Maksimālais dalībnieku skaits: 512 komandas pa diviem spēlētājiem katrā - 1024 dalībnieku maksimums.

3. DALĪBNIEKI

3.1. Turnīrā komandas piedalās 2v2 (divi pret divi) formātā videospēlē “Rocket League”. Komandas dalībai turnīrā var pieteikt tikai divus spēlētājus, kas ir Latvijas pilsoņi.

3.2. Turnīram nav vecuma ierobežojumu.

3.3. Turnīrā dalībnieki piesakas kā komandas izmantojot reģistrācijas formu Goexanimo turnīra lapā. Komandas izveidošanas pamācību atradīsi šeit.

3.4. Piesakoties turnīram Goexanimo mājaslapā dalībnieki reģistrējas ar savu Rocket League lietotājvārdu kā arī norāda komandas nosaukumu.

3.5. Ir aizliegts reģistrēties un piedalīties komandām vai spēlētājiem, kuru nosaukumi vai lietotāja vārdi satur rupjus, nepieklājīgus, rasistiskus, politiskus vai dažādas cilvēku grupas diskriminējošus saukļus vai simbolus. Tāpat nav pieņemami komandu nosaukumi, kas ir kā reklāmas, piemēram, adreses uz saviem sociālo mediju kontiem.

3.6. Turnīrā var piedalīties spēlētāji no visām platformām un ierīcēm (cross-platform), uz kurām var spēlēt Rocket League.

3.7. Turnīra administrācija var atsaukt no dalības visus dalībniekus kam ir vai arī turnīra laikā ir piešķirts liegums (ban) no Rocket League spēles serveriem. Mainīt reģistrēto spēles kontu turnīra laikā ir aizliegts.

4. TURNĪRA STRUKTŪRA

4.1. Turnīrs norisināsies jūlija pirmspēdējā nedēļas nogalē - 23. un 24. jūlijā.

4.2. Turnīrs norisināsies divas dienas: pirmajā dienā komandas sacentīsies viena Double Elimination zara ietvaros no kura tālāk uz otro dienu kvalificēsies astoņas labākās komandas, kas pēcāk aizvadīs spēlēs viena Double Elimination zara ietvaros līdz mirklim kad tiks noskaidrots uzvarētājs.

4.3. Visas pirmās dienas spēles tiks aizvadītas pēc Best-of-Three principa (sērija līdz 2 uzvarām), savukārt, otrās dienas spēlēs notiks pēc Best-of-Five (sērija līdz 3 uzvarām) principa, izņemot finālu, kas tiks izspēlēts pēc Best-of-Seven (sērija līdz 4 uzvarām) principa.

4.1. Spēles uzstādījumi

4.1.1. Spēlētājiem jāuzstāda privāts mačš pēc sekojošajiem uzstādījumiem:

 • Game Mode: Soccar

 • Arena: Random Arenas (Standard)

 • Team Size: 2v2

 • Bot Difficulty: No Bots

 • Team Settings: Default

 • Mutator Settings: Default

 • Region: Europe

 • Joinable By: Name/Password

4.2. Turnīra pirmā diena

4.2.1. Turnīra pirmajā dienā visām reģistrētajām komandām jāveic ir ‘Check-in’ laika periodā no 14:30 līdz 14:45 Goexanimo Discord servera kanālā #rl-duo-check-in.

4.2.2. Turnīra pirmajā dienā, kas norisinās 23.jūlijā, visas reģistrētās komandas pēc nejaušības principa tiek ielozētas Double Elimination zarā, kur komandas izstājas no turnīra ja piedzīvo vienu zaudējumu.

4.2.3. Turnīra zars tiek spēlēts līdz tajā ir palikušas astoņas komandas - šīs komandas kvalificējas nākamajam turnīra dienai.

4.2.4. Turnīra spēļu zari būs pieejami platformā challonge.com: precīzu adresi uz šo turnīru sniegs turnīra organizatori.

4.2.5. Turnīra pirmās dienas ietvaros spēlēs norisināsies vienlaicīgi un katra nākošā spēļu kārta tiks uzsākta pēc iespējas ātrak.

4.3. Turnīra otrā diena

4.3.1. Turnīra otrajā dienā, kas norisinās 24.jūlijā, piedalās astoņas komandas, kas kvalificējušās tam no turnīra pirmās dienas.

4.3.2. Komandas tiek ielozētas Double Elimination zarā, kur komandas izstājas no turnīra ja piedzīvo zaudējumu divas reizes. Izņēmums ir Lielais fināls, kurš notiek vienā spēļu kārtā un tā ietvaros komanda, kas finālam kvalificējās no augšējā zara (upper bracket) saņems sev vienas spēles priekšrocību (1:0) uzsākot sēriju.

4.3.3. Visas turnīra otrās dienas spēles tiks straumētas tiešraidē GOEXANIMO YouTube kanālā.

4.3.4. Visas turnīra otrās dienas spēles notiks secīgi (pēc kārtas), lai nodrošinātu šo spēļu pārraidi tiešraidē.

4.3.5. Turnīra otrās dienas ietvaros komandas nedrīkst patvaļīgi startēt spēles. Dalībniekiem ir jāseko turnīra administratoru norādēm.

4.4. Spēļu grafiks

4.4.1. Turnīra pirmās dienas spēles, kas norisinās 23.jūlijā, sāksies 15:00 pēc Latvijas laika, taču pirms tam turnīra dalībniekiem ir jāveic ‘Check-in’ laika periodā no 14:30 līdz 14:45 Goexanimo Discord servera kanālā #rl-duo-check-in.

4.4.2. Turnīra otrās dienas izspēles grafiks:

 • 11:00-13:40 - Upper bracket Round 1 spēles

 • 13:40-15:00 - Lower bracket Round 1 spēles

 • 15:00-16:20 - Upper bracket Round 2 spēles

 • 16:20-17:40 - Lower bracket Round 2 spēles

 • 17:40-18:20 - Lower bracket Pusfināli 

 • 18:20-19:00 - Upper bracket Fināls 

 • 19:00-19:40 - Lower bracket Fināls

 • 19:40-21:30 - Lielais Fināls

4.4.3. Turnīra izspēles grafiks ir provizorisks un tas var mainīties atkarībā no dalībnieku skaita, spēļu skaita un to ilguma.

5. IZSPĒLES PROCEDŪRA

5.1. Pievienošanās spēlei

5.1.1. Abās turnīra dienās pievienošanās procedūra spēlei būs nemainīga:

 1. Komanda, kas platformā “challonge” norādīta kā pirmā (atrodas augšpusē) ir komanda, kas attiecīgajā mačā veidos spēli - būs spēles “host”.

 2. Host izvēlas krāsu.

 3. Host komanda izvēlas “Play Online” -> “Create Private Match”.

 4. Precīzi seko šo noteikumu 4.1.1. punktam par spēles uzstādīšanu jeb “Match Settings”.

 5. Host komanda izvēlās vienkāršu paroli ar ko pievienoties spēlētājiem.

 6. Visiem spēlētājiem ir jābūt spēles istabā (lobby) pirms uzsākt pievienošanos komandām.

 7. Spēle var sākties, kad spēlēs istabai pievienojušies visi spēlētāji un komandas ir izvēlētas.

5.2. Pirmā turnīra diena

5.2.1. Komandām ir jāseko turnīram Goexanimo Discord serverī attiecīgajā kanālā kā arī turnīra izspēles zaram platformā challonge.com.

5.2.2. Komandām ir jābūt gatavām spēlēt uzreiz kā turnīra platformā parādās viņu pretinieki, komandu kapteiņi sazinās savā starpā (Discord) un vienojas par spēles uzsākšanu.

5.2.3. Komandām spēle ir jāuzsāk cik ātri vien iespējams, gadījumā, ja kāds no pretiniekiem kavējās vai neierodas laikā, vai neatbild Discord, par to ir jāinformē turnīra administrācija.

5.2.4. Komandas pievienojas kādai no izvēlētājām pusēm tikai tad, kad visi četri (4) spēlētāji ir pievienojušies serverim.

5.2.5. Spēles beigās ekrānšāviņi (screenshots) ar spēles rezultātiem ir jāiesūta turnīra administratoriem Goexanimo Discord serverī atsevišķā kanālā #rezultāti.

5.2.6. Spēlei nedrīkst pievienoties skatītāji (observers), izņemot, ja to vēlas darīt turnīra administrācija.

5.2.7. Gadījumā, ja kādā no spēlēm kāds no spēlētājiem atvienojas, spēle var tikt “pārtaisīta”, ja spēlētājs atslēdzās pirmajās 30 sekundēs. Visos citos gadījumos, spēlētājs drīkst pievienoties spēlei atpakaļ, bet spēli apturēt nedrīkst. 

5.3. Turnīra otrā diena

5.3.1. Turnīra otrajā dienā komandas seko organizatoru izsūtītajam spēļu grafikam. Ņemot vērā to, ka šis etaps tiek straumēts tiešsaistē, komandām ir obligāti jābūt gatavām sākt spēli vismaz desmit (10) minūtes pirms to sākuma.

5.3.2. Komandas, kas kavē spēles sākumu, var tikt izslēgtas no turpmākas dalības turnīrā bez iepriekšēja brīdinājuma.

5.3.3. Gadījumā, ja kādā no spēlēm kāds no spēlētājiem atvienojas, spēle var tikt “pārtaisīta”, ja spēlētājs atslēdzās pirmajās 30 sekundēs. Visos citos gadījumos, spēlētājs drīkst pievienoties spēlei atpakaļ, bet spēli apturēt nedrīkst.

5.3.4. Turnīra administrācijai ir tiesības jebkurā brīdī nekavējoties pieprasīt spēles pārtraukšanu, ja tiek pamanīta kāda būtiska spēles kļūda vai cita problēma, kas negatīvi varētu ietekmēt kāda spēlētāja dalību. Šajā gadījumā turnīra administrācija informē komandas par veikto lēmumu un spēle tiek pārtaisīta.

5.3.5. Spēles var tikt restartētas vai pārtaisītas neparedzētos gadījumos, kā piemēram spēles kļūda (bug), kas būtiski traucē kāda spēlētāja dalībai.

6. BALVAS

6.1. Turnīra kopējais balvu fonds ir 200 EUR un tā sadalījums ir sekojošs:

 • 1.vieta - 100 EUR

 • 2.vieta - 60 EUR

 • 3.vieta - 40 EUR

7. DISCIPLINĀRIE NOTEIKUMI

7.1. Vispārējie noteikumi

7.1.1. Spēlētajs, ar savu dalību turnīrā, apstiprina, ka ir izlasījis, sapratis un piekrīt visiem turnīra noteikumiem. 

7.1.2. Gadījumā, ja spēlētājs vai komanda pārkāpj kādu no nolikumā minētajiem noteikumiem, tas/tā var tikt sodīta pēc turnīra administrācijas ieskatiem. 

7.1.3. Potenciālie sodi sevī iekļauj, bet neaprobežojas ar: 

 • Brīdinājumu

 • Tehniskā zaudējuma saņemšanu

 • Balvu ieturēšanu

 • Komandas diskvalifikāciju

7.2. Spēlētaju uzvedība

7.2.1. No spēlētājiem tiek sagaidīta sportiska un cieņpilna izturēšanās turnīra laikā. 

7.2.2. Spēlētājiem ir aizliegta tieša necieņas izrādīšana pret visām turnīra norisē iesaistītajām personām - citiem dalībniekiem, organizatoriem, sadarbības partneriem, medijiem, skatītājiem u.c.

7.2.3. Spēlētājiem strikti aizliegts lietot rupjības, nepiedienīgus žestus, izteikt rasistiskus, homofobiskus, seksitiskus vai jebkura cita veida naidu kurinošus komentārus turnīra discord serverī vai jebkurā citā ar turnīru saistītā medijā. Tas sevī ietver arī saīsinājumus vai neskaidras atsauces. Arī spēlētāju lietotāja vārdi un komandu nosaukumi nedrīkst iekļaut neko no iepriekš minētā.

7.2.4. Spēlētājiem aizliegts atbalstīt jebkādas nelegālas aktivitātes vai grupas.

7.3. Punktualitāte

7.3.1. Katra turnīra spēle sākas tai noteiktajā laikā. 

7.3.2. Visiem spēlētājiem ir jābūt gataviem savai spēlei un pieejamiem turnīra Discord kanālā ne vēlāk kā 10 minūtes pirms spēles sākuma. 

7.3.3. Spēlētājiem ir pienākums pašiem risināt jebkādas tehniskas problēmas, kas varētu rasties spēlētaju pusē, ne vēlāk kā 10 minūtes pirms spēles sākuma. 

7.3.4. Ja problēmu atrisināt nav izdevies, spēlētājiem ir pienākums par to nekavējoties informēt turnīra administrāciju.

7.4. Godīga spēle

7.4.1. Spēlētājiem turnīra laikā ir strikti aizliegts lietot jebkādu krāpniecisku programmatūru vai ierīces, kas spēlētājiem dotu negodīgas priekšrocības. 

7.4.2. Spēlētajiem aizliegta jebkāda spēles mediju manipulēšana. Piemēram spēles rezultātu viltošana, video ierakstu rediģēšana, u.c.