Noteikumi

Vispārīgi

Cult League of Legends Kauss - turpmāk tekstā “Turnīrs, ir Goexanimo rīkots esporta turnīrs League of Legends disciplīnā.

 

Turnīrs norisinās divās daļās - kvalifikācijas etaps tiešaistē (01.06.2024) un noslēguma etaps klātienē Goexanimo Gaming Room telpās (09.06.2024).

 

Turnīrs norisinās Europe Nordic & East serverī (EUNE) un tā norisi pārrauga admini - Roberts Sīlis (.egotheist) un Renārs Dzintars (.emvy).

 

Goexanimo un admini patur tiesības mainīt turnīra noteikumus vai izspēles formātu, ja tas tiek uzskatīts par nepieciešamu.

 

Turnīra noslēguma etapa spēlēm sekot līdzi varēs Goexanimo YouTube un Twitch kanālos.

Reģistrācija

Lai piedalītos Turnīrā, katram komandas spēlētājam, uz Turnīra laiku, ir jābūt pieejamam 30. līmeņa kontam EUNE serverī ar 20 pieejamiem čempioniem. Ja šāds konts nav pieejams, piedalīties nav iespējams.

 

Reģistrēties Turnīram var Goexanimo mājaslapā līdz 31.05.2024 23:59.

 

Turnīram tiek reģistrētas komandas, nevis individuāli spēlētāji. Par reģistrētu komandu tiek uzskatīta 5 spēlētāju kopa, kura Goexanimo mājaslapā ir izveidojusi komandu, pieteikusies turnīram un veikusi apmaksu par dalību Turnīrā 25 eiro apmērā.

 

Pēc dalības apmaksas, komanda saņem statusu ‘Apmaksāts’ turnīra lapā. Statuss ‘Apmaksāts’ turnīra dalībnieku lapā tiek atspoguļots ar zaļu rāmīti.

 

Maksimālais dalībnieku skaits: 24 komandas.

 

Pēc reģistrācijas pabeigšanas, visiem dalībniekiem jāpievienojas Goexanimo Discord serverim, kurā tiks publicēta visa ar Turnīru saistītā informācija. Discord serveris tiks izmantots kā saziņas rīks spēlētājiem sazinoties savā starpā, kā arī adminam sazinoties ar spēlētājiem vai spēlētājiem sazinoties ar adminu.

 

Visiem spēlētājiem ieteicams reģistrēties platformā Toornament. Tā kā šī platforma tiks izmantota spēļu kodu izsniegšanai. Komandu kapteiņiem reģistrācija ir obligāta.

Turnīra formāts

Kvalifikācijas etaps

 

Grupu fāze

 

Komandas tiek nejauši sadalītas Single Round Robin grupās, kur tās, katra ar katru, aizvada vienu spēli (Best-of-One). Grupu skaits ir atkarīgs no Turnīram pieteikto komandu skaita.

 

Kad visas grupu fāzes spēles ir izspēlētas, komandas grupā tiek sarindotas balstoties uz to uzvarēto spēļu skaita. Gadījumā, ja divām vai vairāk komandām ir vienāds uzvarēto spēļu skaits, komandu pozīcija tiek noteikta balstoties uz šiem kritērijiem:

 

 1. Savstarpēji uzvarētās spēles

 2. Summārais uzvarēto spēļu laiks savstarpējās spēlēs tiek atņemts no summārā zaudēto spēļu laika savstarpējās spēlēs

 

Grupu fāzes astoņas labākās komandas virzās uz izslēgšanas spēlēm.

 

Izslēgšanas spēles

 

Grupu fāzes astoņas labākās komandas nonāk izslēgšanas fāzē. Komandas tiek sadalītas pāros, atkarībā no to pozīcijas grupu fāzē, un savā starpā spēlē vienu maču, līdz uzvarai divās spēlēs (Best-of-Three). Četras komandas, kas uzvar savu maču kvalificējas noslēguma etapam. Gadījumā, ja Turnīram būs pieteiktas mazāk kā 12 komandas, divas grupu fāzes labākās komandas izlaiž izslēgšanas spēles un automātiski kvalificējas noslēguma etapam.

Noslēguma etaps

 

Grupu fāze

 

Četras komandas aizvadīs Single Round Robin grupu spēles, kuru ietvaros tās, katra ar katru, aizvadīs vienu spēli (Best-of-One). Kad visas grupu fāzes spēles ir izspēlētas, komandas grupā tiek sarindotas balstoties uz to uzvarēto spēļu skaita. Gadījumā, ja divām vai vairāk komandām ir vienāds uzvarēto spēļu skaits, komandu pozīcija tiek noteikta balstoties uz šiem kritērijiem:

 

 1. Savstarpēji uzvarētās spēles

 2. Summārais uzvarēto spēļu laiks savstarpējās spēlēs tiek atņemts no summārā zaudēto spēļu laika savstarpējās spēlēs

 

Grupu fāzes divas labākās komandas virzās uz lielo finālu.

 

Lielais fināls

 

Grupu fāzes divas labākās komandas savā starpā aizvada vienu maču, līdz uzvarai divās spēlēs (Best-of-Three). 

Turnīra grafiks

 

Kvalifikācijas turnīrs (1. jūnijs):

 • 10:30-11:00 - grupu izloze

 • 11:00 - spēļu sākums

 

Kvalifikācijas turnīra ietvaros spēles tiks aizvadītas viena pēc otras līdz tiks noskaidrotas četras labākās komandas

 

Finālturnīrs (9. jūnijs):

 • 10:00-10:30 - dalībnieku ierašanās

 • 10:30-11:00 - gatavošanās spēlēm

 • 11:00-17:00 - Round Robin grupas spēles

 • 17:00-20:00 - Lielais fināls

Spēles noteikumi

Spēles istaba

Lai pievienotos spēles istabai spēlētājiem jāievada viņu spēles turnīra kods, kuru spēlētāji, kas ir reģistrējušies platformā Toornament var atrast savā Toornament mača profilā. Spēles istabu konfigurācija:

 

 • Map: Summoner’s Rift

 • Game type: Tournament Draft

 • Allow spectators: All

 

Visiem spēlētājiem jāatrodas spēles istabā un jābūt gataviem spēlēt ne vēlāk kā 5 minūtes pirms nozīmētā spēles sākuma. Izslēgšanas spēļu laikā, starp spēlēm, var būt 5-10 minūšu pārtraukumi, pēc admina ieskatiem.

Pušu izvēle

Grupu fāzē, kurā pusē kura komanda spēlēs, izvēlas tā komanda, kuras pieci spēlētāji pirmie pievienojās spēles istabai.

 

Izslēgšanas spēlēs un finālā, mača pirmajā spēlē, pusi izvēlas tā komanda, kas savā grupā pabeidza augstākā vietā. Katrā nākošajā spēlē pusi izvēlās iepriekšējo spēli zaudējusī komanda.

 

Visās spēlēs, komandas kapteinim jādara zināma sava puses izvēle gan adminam gan pretiniekiem ne vēlāk kā 5 minūtes pirms spēles paredzētā sākuma. Izslēgšanas spēlēs - ne vēlāk kā 5 minūtes pēc iepriekšējās spēles beigām.

Tēlu izvēle (champion select)

Champion select notiek Tournament Draft formātā. Ja champion select ir sācies, to pamest vairs nedrīkst. Ja komanda pamet champion select, viņiem par to nekavējoties jāinformē admins. Gadījumā, ja pamešanas iemesls nav attaisnojošs, komanda, kas pameta champion select saņem tehnisko zaudējumu.

Nepareizs rune page, nepareizs čempions, nepaspēšana apmainīties ar čempioniem u.t.t. NAV attaisnojoši iemesli.

 

Turnīrā netiek izmantoti “placeholder” čempioni. Ja komandas savā starpā vienojas atrisināt champion select ārpus spēles istabas, tam ir jābūt izdarītam ne vēlāk kā 5 minūtes pirms paredzētā spēles sākuma. Kā arī jebkāds šādā veidā gūts risinājums netiek uzskatīts par saistošu.

Tehniskas problēmas

Ja spēles laikā spēlētājam rodas tehniskas problēmas, kuru dēļ spēlētājs ir spiests kavēt spēli vai nespēj spēlē tālāk piedalīties, spēlētājam, vai viņa komandas kapteinim ir pienākums par to nekavējoties informēt adminu.

 

Tehnisku problēmu gadījumā komandām, spēles laikā, ir tiesības izmantot spēlē iebūvēto /pause funkciju. Katra komanda drīkst izmantot /pause funkciju ne ilgāk kā 5 minūtes katrā spēlē, kā arī komandas kapteinim nekavējoties par pauzes iemesliem ir jāpaziņo gan pretiniekiem, gan adminam. Ja spēle ir tikusi apturēta, pirms to turpināt, komandai, kas apturēja spēli, ir jānoskaidro, vai pretinieku komanda ir gatava spēli turpināt.

Disciplīna

Visām turnīra spēlēm ir jāsākās tām paredzētajā laikā. Jebkāda spēļu laika kavēšana var tikt uzskatīta par pārkāpumu. Tas sevī iekļauj, bet nebeidzas ar spēles sākšanu pēc noteiktā laika, ļaunprātīgu vai ilgāku, nekā nepieciešams /pause funkcijas izmantošanu, spēles tīšu nepabeigšanu u.c.

 

Turnīra dalībniekiem ir jāievēro visiem pieņemtās uzvedības normas - nedrīkst mēģināt apvainot, aizvainot vai provocēt citus spēlētājus, Goexanimo darbiniekus vai tiešraižu skatītājus. Tas sevī ietver, bet nebeidzas ar Discord čatu, spēles istabas čatu, spēles čatu, ļaunprātīgu spēlē iekļauto “emote” izmantošanu u.c.

 

Ja komanda vai spēlētājs pārkāpj jebkuru no augstāk esošajiem noteikumiem, komanda vai spēlētājs var tikt sodīti šādos vai citos veidos:

 

 • Brīdinājums spēlētājam vai komandai

 • Zaudēts viens vai vairāki bani šajā vai nākošajā spēlē

 • Zaudēts viens vai vairāki bani šajā vai nākošajā mačā

 • Tehniskais zaudējums šajā vai nākošajā spēlē

 • Tehniskais zaudējums šajā vai nākošajā mačā

 • Diskvalifikācija spēlētājam vai komandai 

 • Balvu anulēšana spēlētājam vai komandai

Balvas

Turnīra kopējo balvu fondu sastāda 100 EUR, kuram tiks pievienoti arī 100% no turnīra dalībnieku reģistrācijas iemaksām. Kopējais balvu fonds un tā precīzs sadalījums tiks paziņots kvalifikācijas etapa sākumā. 

 

Papildus balvu fondam, Turnīra draudzīgākais dalībnieks saņems pārsteiguma balvu no Cult. Par Turnīra draudzīgāko dalībnieku tiks uzskatīts dalībnieks, kurš būs uzaicinājis visvairāk komandu - komandas būs norādījušas viņu, kā cilvēku, kas viņus uzaicināja uz Turnīru.